Jak se žije v Praze?

Praha. Co tě napadne jako první, když se řekne tohle slovo? Krásné historické budovy, výhledy na Vyšehradě, večerní procházky po Náplavce, vánoční trhy na Staromáku, možnosti, kavárny, dostupnost, kamarádi,…

Tohle všechno totiž Praha má. Je to jedno z nejkrásnějších měst v celé České republice, a pokud to nestačí, Praha ti na každém rohu nabízí spoustu příležitostí. Skvělé nabídky brigád, osamostatnění se, poznání spoustu nového a kdyby na tebe náhodou přišla nuda, tak se vůbec neboj. Na cokoliv si vzpomeneš, v Praze najdeš. Keramika, malování, kultura, tanec, fotbal, hokej a spoustu dalšího.

Díky kavárnám, bistrům i restauracím nikdy nebudeš mít dlouho hlad, protože jsou opravdu na každém rohu. A co je víc, než si jít sednout s přáteli a kafíčkem/pivkem k Vltavě a koukat u toho na celou Prahu?

Co stojí život na koleji?

Co stojí život na bytě?

Kde potkáš lidi z PeDF

Lidi z peďáku nemusíš potkávat je ve škole, je spoustu dalších míst, kde se společně scházíme.

Tady je několik z nich.

U Kotvy – Pravděpodobně na Peďáku není osoba, která by nevěděla, kde se tohle místo nachází. Uděláš pár kroků z fakulty a už se otvírají dveře do proslulé hospody, kde se pravidelně schází studenti.

Menza Arnošta z Pardubic – Vlastní menzu škola nemá (i když to nahrazuje výborné bistro), ale zhruba po třech minutách chůze máme menzu Arnošta z Pardubic, kde potkáš nejen studenty PedF, ale i jiných fakult.

U Sudu – Když je plná Kotva nebo prostě nálada na změnu, hospoda U Sudu je hnedka další jasnou volbou v pořadí.

Hokejové derby – Není to sice akce, kde se potkávají lidi jen z PedF, nicméně v tuhle chvíli se spojí celá Univerzita Karlova. Obleče si červenou barvu a jde fandit svému týmu. Hlasivky nutno vzít s sebou, protože ostatní univerzity se jen tak nedají.

Dvorky/Piknik/Panská – Tři největší akce Peďáku. Jedna na zahájení zimního semestru, jedna na konci toho letního, jedna na jaře v Brandýse. Studenti se sejdou, společně pokecají, zatancují si na hudbu, užijí si doprovodný program, navštíví zajímavé přednášky s pivem v ruce a užívají si to, že jsou součástí.